مقالات

اکانت ظرفیتی چیست؟

امروزه بازی های ویدویی بسیار محبوب گشته اند و بسیاری از افراد روزانه وقت زیادی را برای بازی با کنسول خانگی خود صرف می کنند. اما به دلیل تحریم و محدودیت هایی که برای گیمر های ایرانی وجود دارد، ما نمی توانیم بازی ها را قانونی خریداری و استفاده کنیم، از این رو ما مجبور به استفاده از اکانت ظرفیتی PS4 هستیم.

از جهت دیگر قیمت بسیار بالای بازی های ویدویی برای ایرانیان، سبب گشته است که هر شخصی توانایی خرید دیسک بازی های PS4 را نداشته باشد و به همین جهت مجبور به استفاده از اکانت ظرفیتی PS4 باشد. اما اکانت ظرفیتی PS4 یعنی چه؟ یا اکانت ظرفیت ۲ و اکانت ظرفیت ۳، چه تفاوتی باهم دارند؟

انواع اکانت های ظرفیتی PS4

در کل سه نوع اکانت ظرفیتی وجود دارد، که موارد زیر را شامل میشود:

  • اکانت ظرفیت ۱
  • اکانت ظرفیت ۲
  • اکانت ظرفیت ۳

اکانت ظرفیت یک، همانطور که میدانیم همان اکانت اصلی خودمان در PS4 است و میتوانیم با استفاده از آن بازی خریداری کنیم و یا بازی های رایگان را از PS4 دانلود کنیم و بازی کنیم، اما اکانت های ظرفیت ۲ و ۳ چه چیزی هستند؟

در واقع هر سه این اکانت ها نحوه ورود یکسانی دارند و از این نظر با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند، تفاوت این سه اکانت در نحوه استفاده و قابلیت های آنها است. خب این اکانت ها، نحوه استفاده و قابلیت هایشان چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

اکانت ظرفیت ۱

اکانت ظرفیت ۱، همان اکانت قانونی  PS4یا اکانت معمولی خودمان است که در PS4 می توانید بسازید و هیچ محدودیتی ندارد، شما می توانید در صورت خرید دیسک اصلی بازی و یا پلاس، به صورت کاملا قانونی و حتی به صورت آنلاین بازی کنید. اما قیمت دیسک اصل بازی ها، بسیار گران است و برای خرید چند بازی، باید چندین میلیون تومان هزینه کنید. یا اینکه می توانید بازی های رایگانی که در فروشگاه آنلاین خود PSN وجود دارد را دانلود و بازی کنید. در کل اکانت ظریفیت یک، اکانت قانونی هستند که هر کسی به تنهایی توانایی ساختنش را دارد.

اکانت ظرفیت ۲

اکانت ظرفیت ۲ در بین اکانت های ظرفیتی از قیمت نسبتا بیشتری برخوردار است، اما شما با خرید این اکانت در واقع یک اکانت واقعی PS4 را با بازی هایش خریداری کرده اید و این اکانت مانند اکانت ظرفیت ۱ از تمامی امکانات برخوردار است و محدودیتی ندارد، بنابراین هیچ نگرانی بابت بن شدن دستگاه نخواهید داشت و حتی می توانید بازی ها را خودتان دانلود کنید. در استفاده از این اکانت، هیچ نگرانی بابت اتصال به اینترنت وجود ندارد و می توانید تا همیشه از این اکانت حتی در حالت آنلاین و حتی در صورت تعویض کردن دستگاه، در دستگاه دیگری هم وارد شوید و در اکانت خود بازی کنید و لذت ببرید.

اکانت ظرفیتی PS4، به دلیل قیمت نسبتا پایین تر از دیسک و بازی های قانونی، از قیمت نسبتا کمتری برخوردار هستند و بنابراین، انتخاب مناسبی برای گیمر های ایرانی هستند تا بتوانند تمامی بازی های روز دنیا را با قیمت بسیار پایین تر از دیسک اصلی بازی، بازی کنند.

اکانت ظرفیت ۳

در ابتدا تصمیم به توضیح اکانت ظرفیت ۳ گرفتیم تا بهتر با اکانت ظرفیت ۲ ارتباط برقرار کنید. همانطور که گفته شد، ورود به اکانت های ظرفیتی PS4 با یک روش است و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، اما تفاوت آنها در چیست؟

اکانت های ظرفیت ۳ در واقع اکانت های هکی هستن که کاربر اصلی آن اکانت، هم هنوز داخل اکانت هست و اکانت موقتا از شخص ربوده شده است و به محض اینکه PSN متوجه حضور دو شخص در یک اکانت شود، اکانت را بن می کند، بنابراین در استفاده از اکانت های ظرفیت ۳، شما پس از ورود فرصت زیادی ندارید تا بازی های درخواستی خود را انتخاب و در لیست دانلود قرار دهید، زیرا به محض اینکه PSN متوجه حضور شما شود، اکانت شما بن میشود، اما راه حل چیست؟

بنابراین بعد از اینکه وارد اکانت جدید شدید، باید سریعا بازی های خود را در لیست دانلود قرار دهید و اینترنت را پیش از متوجه شدن PSN قطع کنید. در استفاده از اکانت ظرفیت ۳، به دلیل حجم بالای دیتا ها و زمان زیاد برای دانلود، باید دیتا به صورت دستی ریخته شود و نمی توان آنها را دانلود کرد. در اکانت ظرفیت ۳ به هیچ وجه نباید بعد از ریختن اکانت و قطع کردن اینترنت، دوباره به اینترنت وصل شد، زیرا هر لحظه امکان بن شدن دستگاه توسط PSN وجود دارد، پس می توان نتیجه گرفت که با اکانت ظرفیت ۳ نمی توان آنلاین بازی کرد.

همچنین لازم به ذکر است در اکانت ظرفیت ۳، تنها در اکانت هکی می توان بازی کرد و نمی توانید در اکانت اصلی خود بازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *